Miért van annyi csonk a puffertartályon?

Kazán, kandalló, napkollektor, radiátor, padló, fal és mennyezet fűtés, no meg HMV EGYBEN???

Sajnos, nagyon kevés használható leírás van a folyton fejlődő épületgépészetben erre a kérdésre.

De van megoldás???

Manapság a faelgázosító kazánt, a vízteres-kandallót és a  napkollektort is szeretnénk kihasználni, akár egyszerre akár külön-külön is.

A hőleadó oldalon pedig a radiátor, a padló, fal, mennyezet fűtések kombinációja az igény a használati melegvíz készítés igényével kiegészítve.

Ez kicsit más gondolkodást igényel mint a régebben tanultak alkalmazása, olyan bevett szokás szerinti kivitelezés.

Szerintem az alapszabály, hogy le kell rajzolni. Elég egy kis kockás papír is, csak lássunk mint egy térképen. Sokkal egyszerűbb egy vonalat kiradírozni, újrarajzolni, mint a meglévő hidraulikát szétvágni és újraépíteni. Time is money, vagyis az idő pénz…

Nem szégyen, ha át akarjuk látni a rendszert,  nem szeretnénk hibázni, és a kollégáknak is könnyebb átadni a fejünkben lévő gondolatot. Persze komoly rendszereknél a Mérnök Urak eleve elkészítik nekünk, és akkor lehet róla beszélgetni…

De ha csak a szomszéd házába is kell egy kis fejlesztés, akkor sem árt a rajz, mivel lehet, hogy meg fog változni az egész hidraulikai rendszer, és nem jó megoldás a ráépítés, hanem integrálni lenne a szerencsésebb. Így lehet elrontani egy évek óta működő egyszerű gázos, radiátoros rendszert is egy kazánnal, vagy valami hasonlóval…

Ami addig jól működött, felborul, öröm helyett üröm.

Gondolom mindenki halott már hasonló sztorit…

 

No egy kis segítség a címben feltett kérdésre, találtam egy jó kis videót, közzéteszem…

https://www.youtube.com/watch?v=Cv8AeYwU8Ho

error: Content is protected !!